Упозорење

JUser: :_load: Није могуће учитати корисника са ИД: 227

JUser: :_load: Није могуће учитати корисника са ИД: 206

JUser: :_load: Није могуће учитати корисника са ИД: 205

TROFEJ NE IDE IZ BEOGRADA: Srbija slomila otpor Crne Gore za novu titulu na tradicionalnom turniru! (VIDEO)

Звезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивна

Srbiju je do pobede predvodio Bogdan Bogdanović sa 25 poena, dok je Stefan Birčević dodao 15. U Crnoj Gori se istakao Bojan Dubljević sa 13, a po deset postigli su Nikola Vučević i Nemanja Đurišić.

Selektor Srbije Aleksandar Đorđević u tim nije uvrstio Nikolu Kalinića, kao ni Miloša Teodosića, Miroslava Raduljicu, Marka Simonovića i Nemanju Nedovića.

Crna Gora pružila je jači otopor, a čak je i posle prve četvrtine imala prednost od pet poena - 24:19. Ekipa Bogdana Tanjevića bila je pre svega raspoložena u šutu za tri poena, koji im je i doneo prednost, ali i nešto lošija odbrana Srbije.

Đorđevićev tim je do sredine druge četvrtine bio u zaostatku, ali onda su krenuli u seriju koju su predvodili raspoloženi Stefan Birčević i Bogdan Bogdanović.

Čvršćom odbranom i dobrom igrom u napadu Srbija je stigla do preokreta i na poluvremenu je vodila sa 46:37.

Bogdanović i Stefan Jović su na početku treće četvrtine doveli Srbiju do dvocifrene prednosti i povukli je ka pobedi.

Crna Gora je ipak uspela da smanji zaostatak i nakon trojke Bojana Dubljevića dođe na tri poena zaostatka - 58:55 na minut i po pre kraja treće četvrtine.

Srbija je uspela da odbije nalet Crnogoraca, Bogdanović i požrtvovani Lazić su pokrenuli "orlove" koji su serijom 6:0 došli do prednosti od 64:55.

Poslednja deonica donela je veliku borbu, ali Srbija je uspela da nadigra Crnu Goru, pre svega dobrom igrom Bobana Marjanovića pod košem, ali i raspoloženim Birčevićem i na kraju dođe do ubedljivog trijumfa.

Za najkorisnijeg igrača turnira proglašen je Bogdan Bogdanović.